Τη Δευτέρα 20 Μαρτίου στις 00:10, στο MEGA, η Νίκη Λυμπεράκη φιλοξενεί στη «Μεγάλη Εικόνα» τους ηρωικούς διασώστες της 1ης ΕΜΑΚ.
![](https://www.playtv.com.gr/wp-content/webpc-passthru.php?src=https://www.playtv.com.gr/wp-content/uploads/2023/03/Μεγάλη-Εικόνα-20.03.2023-1-768x1024.jpg&nocache=1)
Οι άνθρωποι που δίνουν το παρών σε κάθε καταστροφή σώζοντας ζωές, μιλούν από το αρχηγείο τους στην Ελευσίνα. Πώς είναι η καθημερινότητά τους, τι επιχειρησιακές δυνατότητες έχει σήμερα η ΕΜΑΚ και πώς διαχειρίζεται κανείς αυτήν την καθημερινή μάχη με την καταστροφή, τον θάνατο και την τόσο έντονη συγκινησιακή φόρτιση;
Πώς νιώθουν κάθε φορά που τους αποκαλούν ήρωες και πώς αισθάνονται οι ίδιοι για όλα αυτά που αντιμετωπίζουν και βιώνουν καθημερινά;
Υπό τη βαριά σκιά των πρόσφατων πολύνεκρων καταστροφών που έχουν συγκλονίσει τη χώρα μας, η «Μεγάλη Εικόνα» ρίχνει φως στα πρόσωπα και τη ζωή των ανθρώπων πίσω από τις στολές.
«ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ» ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΛΥΜΠΕΡΑΚΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΤΙΣ 00:10